SPA

Yoğun ve yorucu bir haftanın ardından iyi bir Spa keyfi ruhunuza ve vücudunuza çok iyi gelecektir tabii ki! Spa’nın tüm yorgunluğumuzu atmamıza yardım etmesinin yanı sıra bilinmeyen birçok faydası var elbette. Tarihi, Roma’ya kadar dayanan bu dinlendirici keyfin son zamanlarda daha da popüler olmasının sebeplerinin başında da bunlar geliyor.

Spa’nın tarihi Romalılara kadar dayanır. Savaştan dönen askerlerin dinlenmeleri için inşa ettirilen banyolarda yorgunluklarını atarlarmış. Roma’da başlayan ve Avrupa’ya uzanan spa kültürü tarihte mineral sular, deniz suyu kullanımı ve daha pek çok terapiyi kapsamış. Spa terapileri arasında günümüzde de hala kullanılan çeşitli masaj terapileri, aroma terapileri, güzellik ve bakım gibi kür hizmetleri yer alıyor. Birçok masaj çeşidi ile bedeninizin ihtiyacı olan dinlendirici etki sağlanabiliyor.

Spa’nın hem ruhsal hem de fiziksel birçok faydası bulunmaktadır. Spa terapileri, ortamın ambiyansı ve dinlendirici etkisi ile ruhunuza, aroma terapileri ve masaj teknikleri ile de bedeninize iyi gelecektir. Spa’da kullanılabilecek birçok masaj çeşidi vardır. Bunlar; vücudunuzun ihtiyacınıza göre veya kişisel tercihinize göre uygulanabilir. Masajlarda kullanılan aroma terapik yağlar ve tuz çeşitleri ile vücuttaki ölü derilerden arınarak iyi bir cilte bakımı yaptırmak mümkündür. Masaj yağları içerisindeki citrus aromaları, kan dolaşımı hızlandırır ve vücuda zindelik kazandırır.

Spa, cildin pürüzsüzleştirilmesine yardımcı olmasının yanında vücuttaki yağların yakımına da yardımcı olur. Bedeni dinlendirerek, uyku bozukluklarının tedavisinde kullanılır. Masaj yağlarının etkisi ile kaslar yumuşar ve eklem ağrılarının azalmasına yardımcı olur. Hatta eklem ağrıları oluşmadan önce önleme amaçlı yapılan masaj tedavileri daha etkilidir. Romatizmal hastalıkların azaltılmasında da masaj terapileri önemli etki sağlar.

Rahatlatıcı aroma yağları ve masaj teknikleriyle kişiye uygulanan bu bakım, hem vücudu, hem de ruhsal rahatlamayı sağlıyor. Grand Çınar Termal Otel'de Spa terapileri ve kürleri alarak, günün stresinden uzaklaşmak, dinginleşmek, canlanmak, rahatlamak için rezervasyon yapmayı unutmayın!

 

Toplantı &Davet

Toplantı ve organizasyonlarınızı termal suyun şifası ile birleştirmek ister misiniz?